בשער-קהילה אקדמית למען החברה בישראל בשער בפייסבוק - קהילה אקדמית למען החברה בישראל בשער - קהילה אקדמית למען החברה בישראל בשער - קהילה אקדמית למען החברה בישראל
דף הבית   |   על בשער   |   פעילויות בשער   |   ספר אורחים   |   צור קשר      רשימת תפוצה
 
 
 > שלח שאלה למומחה
 
 
 
     כל התחומים
     אסטרופיזיקה
     אפיגנטיקה
     ארכיאולוגיה
     הנדסת חשמל
     הנדסת מזון
     השכלה גבוהה
     חינוך
     כימיה
     מדעי המוח
     מדעי כדור הארץ
     מנהל עסקים
     פרקינסון
     קרימינולוגיה
     קרקע ומים
     ננוטכנולוגיה
     הנדסה
     מדעי המחשב
     כימיה
     ביולוגיה
     פיזיקה
     רפואה
     מתמטיקה
     מדעי הסביבה
     גיאוגרפיה
     מוט"ב
     הוראת המדעים
     אזרחות
     כלכלה
     היסטוריה
     משפטים
     פסיכולוגיה
     תנ"ך
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 > בשער האזרחות
 
 
 > הרצאות מומחים ברשת
 
 
 
שאלה מספר 10464 - נביטה מוקדמת Vivipary בזרעי תפוח תאריך: 11/6/2020
תחומי דעת:  ביולוגיה  
במהלך עבודת ביוחקר, ניסו תלמידי להנביט זרעי תפוח מהזן Cripps Pink (Pink Lady) וגילו שכשליש מהזרעים החלו בנביטה בתוך הפרי. חלק מאלה היו בעלי נביטה של מעל 5 מ"מ. קראנו על התופעה שמכונה Vivipary והבנו שזו תופעה המאפיינת צמחים של אזורים לחים טרופיים (כמו מנגרובים). לא מצאנו כל התייחסות לתפוחים (אם כי ראינו תמונות של התופעה בעגבניות). התלמידים שיערו (בהתבסס על מקורות) שייתכן וזרעים אלה לא יתפתחו לנבטים בעלי חיות גבוהה בגלל ניצול מוקדם מדי של חומרי תשמורת בזרע או אפילו אי אגירת מספיק חומרי תשמורת בגלל מנגנונים שקשורים בחומצה אבציסית ורגישות לה. התלמידים זרעו את הזרעים בשלוש קבוצות: זרעים עם נביטה מוקדמת משמעותית, זרעים שרק החלו לנבוט בתוך הפרי וזרעים שלא החלו בנביטה. להפתעתם דווקא הזרעים עם הנבטים הגדולים בתוך הפרי, הקדימו לנבוט ויצרו נבטים גדולים בעלי עלים ירוקים. האם יש הסבר לתופעה? האם נביטה מוקדמת דווקא מעניקה יתרון לזרעים בתחרות לאחר הנביטה? האם אין קשר לחומצה אבציסית והשפעתה על חומרי תשמורת?
תשובה מאת: פרופ' חיים קיגל
   

שלום

תופעה מעניינת וכל הכבוד לסקרנות התלמידים והמורה! בכל השנים שאני משתדל לעזור בנושא הנביטה במסגרת שאלות דרך עמותת "בשער", זו השאלה המקורית והמסקרנת מכולם.

 

השאלה מורכבת והתשובות בהתאם:

 

  1. תופעת הויויפריה VIVIPARY (רצף התפתחות העובר לנבט/צמח ללא כניסת הזרע לתרדמה ולפני הפצת הזרע) נובעת מכשל פסיולוגי שקשור לרמה נמוכה או חוסר תגובה לחומצה אבציסית ABA.
  2. בטבע יש מיני צמחים שמתרבים באופן טבעי על ידי VIVIPARY. באחרים התופעה היא תוצאה של "כשל" התפתחותי (למשל נביטת גרגירי חיטה בשיבולת של הצמח במזג אוויר קר יחסית וגשום, הקשור לירידה בתחולת ABA (למעשה הגרגר נובט על צמח האם לפני הפצתו). נבטים אלה לרוב לא מצליחים להתבסס ומתים.
  3. תפוח: הזן הזה לדעתי מגיע בהרבה מקרים ע"י יבוא מארצות הברית, והפירות מאוחסנים תקופה ערוכה בקירור. קור הוא גורם ששובר תרדמה בזרעים לחים. זרעים בתוך פרי התפוח נמצאים בסביבה לחה, מגיבים לקור ונובטים, והנבט מסוגל לצמוח תוך כדי ניצול המים בפרי וחומרי תשמורת שנאגרו בזרעים. הנבטים האלה לא ישמשו לריבוי כי נרקבים יחד עם הפרי העסיסי.
  4. לא ברור לי איך נערך הניסוי להשוואה גידול  הקבוצות. באדמה בעציצים? כלומר האם בדקתם הצצה? אם כן, אזי נבטים שמההתחלה היו גדולים יותר יציצו מוקדם יותר ובאותו פרק זמן של גידול יהיו גדולים יותר בהשוואה לנבטים מזרעים שבזמן הקבירה באדמה עדיין לא נבטו.

מקווה שתשובתי ברורה

 

בברכה,

פרופ' חיים קיגל
הפקולטה לחקלאות
האוניברסיטה העברית

הוסף תגובה הדפס שאלה      שלח לחבר      שאלות מועדפות