בשער-קהילה אקדמית למען החברה בישראל בשער בפייסבוק - קהילה אקדמית למען החברה בישראל בשער - קהילה אקדמית למען החברה בישראל בשער - קהילה אקדמית למען החברה בישראל
דף הבית   |   על בשער   |   פעילויות בשער   |   ספר אורחים   |   צור קשר      רשימת תפוצה
 
 
 > שלח שאלה למומחה
 
 
 
     כל התחומים
     אסטרופיזיקה
     אפיגנטיקה
     ארכיאולוגיה
     הנדסת חשמל
     הנדסת מזון
     השכלה גבוהה
     חינוך
     כימיה
     מדעי המוח
     מדעי כדור הארץ
     מנהל עסקים
     פרקינסון
     קרימינולוגיה
     קרקע ומים
     ננוטכנולוגיה
     הנדסה
     מדעי המחשב
     כימיה
     ביולוגיה
     פיזיקה
     רפואה
     מתמטיקה
     מדעי הסביבה
     גיאוגרפיה
     מוט"ב
     הוראת המדעים
     אזרחות
     כלכלה
     היסטוריה
     משפטים
     פסיכולוגיה
     תנ"ך
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 > בשער האזרחות
 
 
 > הרצאות מומחים ברשת
 
 
 
שאלה מספר 10468 - צפיפות זרעים בנביטה תאריך: 21/6/2020
תחומי דעת:  ביולוגיה  
אני תלמידת כיתה יב ערכתי ניסוי ביוחקר בו בדקתי כיצד צפיפות זרעים בכלי ההנבטה משפיעה על טיב נביטתם. (פרטים על הניסוי, צלחות בקוטר 16 ס"מ מרופדות ב4 שכבות נייר סופג, בכל אחת הנחנו כמות שונה של זרעים (10,20,30,40,50,90 ) ובכל יום השקנו כל כלי ב40 מ"ל מים). בתום הניסוי, התקבל בצלחות בצפיפות הגבוהה ביותר, גם אחוז הזרעים שנבטו הגבוה ביותר - קשר ישיר. התוצאות אליהן הגעתי הביאו אותי למסקנה שככל שצפיפותם גבוהה יותר (ברמות שבדקתי) קצב נביטתם מהיר יותר והנביטה איכותית יותר. חיפשתי בסיס ביולוגי לתוצאות ולא מצאתי הסבר. שיערתי שאולי מדובר בתקשורת בין הזרעים באיזשהו אופן. כיצד צפיפות הזרעים, בתנאים מספיקים גרמה לכך שהנביטה איכותית וזריזה יותר?
תשובה מאת: פרופ' הלל פרום
   

שלום רב,

תשובה לגבי ניסוי נביטה

ראשית, כדי להסיק מסקנות לגבי הביולוגיה של הנביטה יש לוודא שתנאי הניסוי היו זהים בכל הצלחות (כמות ואיכות האור, טמפרטורה, לחות, וכו'). ייתכן שריבוי הזרעים בצלחות השפיע באופן כלשהו על תנאי הניסוי בצלחת. אם התנאים אכן היו זהים בכל הצלחות לאורך הניסוי, אז בהחלט ייתכן שיש השפעה מעודדת לנביטה בין הזרעים על יד שחרור חומר כלשהו לצלחת.
כל התנאים בניסוי נשמרו זהים.

יחד עם זאת, מבחינת תיאור הניסוי במייל, חסרים הפרטים הבאים:

באיזה צמח מדובר? הנחנו את כל הצלחות בהן זרענו את זרעי החומוס באדן אותו חלון כך שיקבלו עוצמת אור זהה, השקייה קבועה כל ביום ב40 מ״ל מים.

באילו פרקי זמן נמדדה הנביטה? הניסוי בוצע במשך שבוע ב3 חזרות

תוך השקייה אחת ליום של כל מערכת

כיצד הוגדרה ונמדדה נביטה? המדד הטוב ביותר לנביטה הוא זיהוי יציאת השורשון בשלב מוקדם של הנביטה. את הנביטה הגדרנו כיציאת השורשון.

בנוסף, בניסוי כמותי נהוג לבצע ניסוי עם חזרות (במקרה זה צריך מספר צלחות לכל צפיפות זרעים) ואז אפשר גם לנתח את התוצאות מבחינה סטטיסטית כדי לוודא שההבדלים הנמדדים מובהקים (או שלא).

 

בהמשך לתשובות שהתקבלו מהתלמידה,

 

על פי הנתונים וההבהרות מהתלמידה, אינני יכול לשלול את האפשרות שיש השפעה חיובית על נביטה של זרעי חומוס בצפיפות גדלה, כפי שהסיקה התלמידה. אולם עדיין יש מספר היבטים טכניים שלא ברורים לי, ושכדאי לחשוב עליהם.

ייתכן שכמות המים בהשקייה  (40 מ״ל) היתה גדולה מדי ולכן בזריעה של כמות גדולה של זרעים, שקולטים את המים, הבעיה בצלחת קטנה יותר. קשה לי להעריך מבלי לראות את הניסוי. אפשר היה לשלול זאת בניסוי שבו משנים את כמות המים בהשקייה, במקום 40 מ״ל, להשקות עם 10 מ״ל ו 20 מ״ל (אפשר לנסות עם הכמות הקטנה ביותר והגבוהה ביותר של הזרעים,  עם חזרות כמובן). אני מצרף מאמר שעוסק בנביטה של חומוס, אם כי בקרקע, שמראה (באיור 2) שכמות מים גדולה מדי בהנבטה גורמת לירידה בנביטה (לפי אורך השורשון).

2.  לא ברור לי כיצד טופלו הזרעים לפני הזריעה: האם נשטפו ומיד נזרעו? האם הושרו במים למספר שעות, נשטפו, ואז נזרעו? שטיפה של הזרעים יכולה לבטל השפעה של חומרים שנספחו לזרעים (במקרה, או כתוצאה מטיפול על ידי הגורם המסחרי שמפיץ את הזרעים) ושמשפיעים על הנביטה.

3. האם הצלחות היו פתוחות לאויר? או שנסגרו עם מכסים? נאטמו?

 

4. אני מניח שהתוצאות המדווחות נבדקו בכלים סטיסטיים וההבדלים שהתלמידה מצאה נמצאו מובהקים בסטנדרטים המקובלים.

בהצלחה,

 

פרופ' הלל פרום
מדעי החיים/המחלקה למדעי הצמח
אוניברסיטת תל אביב

הוסף תגובה הדפס שאלה      שלח לחבר      שאלות מועדפות